Рекомендую роботу колег з бібліотеки Вінницького національного медичного університету. Списання документів у програмі ІРБІС64 : метод. рек. / уклад. Н. В. Бойко, В. Ю.Шаповалова, Н. С. Головко ; ред. М. І. Мельник ; відп. за вип. Н. М. Кравчук ; наук. бібліотека ВНМУ ім. М. І. Пирогова. – Вінниця, 2017. – 22 с. (Серія «На допомогу бібліотечному фахівцю»).
понеділок, 23 липня 2018 р.
середа, 18 липня 2018 р.
Читач загубив книжку та взамін приніс нову: оформлення та облік
Автор : Матвєєва Вікторія,
економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
У бібліотеці кожна книжка підлягає індивідуальному обліку, а тому й поводитися з отриманою літературою користувачі повинні охайно та відповідально. На жаль, так буває не завжди. Інколи користувачі через свою недбалість втрачають та пошкоджують книжки. Як бібліотеці діяти в таких випадках? Чи є якісь засоби впливу на таких читачів? Яким чином відшкодувати вартість загублених або пошкоджених книжок? Які документи оформити та як правильно списати загублені книжки? Як правильно прийняти, оцінити та показати в обліку нові книжки, принесені читачами взамін втрачених?
Для цього з метою збереження бібліотечного фонду кожній бібліотеці доцільно розробити власний документ, у якому визначити порядок заміни втрачених та пошкоджених читачами документів. Отже, розглянемо всі важливі питання по черзі.
понеділок, 18 червня 2018 р.
Організація бібліотечної справи для бібліотеки коледжу
Завідувачам бібліотек коледжів пропоную ознайомитись зі збірником
Роль бібліотек вищих навчальних закладів у формуванні сучасного інформаційного середовища: досвід, проблеми та перспективи / Т.Д. Іщенко, М.П. Хоменко, Т.П. Дудник та ін., методисти Державної установи “Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів “Агроосвіта” – Київ : Аграрна освіта, 2017. – 149 c. Текст
Зверніть увагу на публікацію ІНФОРМАТОР-ДОВІДНИК
“ОРГАНІЗАЦІЯ БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ” - автор Парнета Надія, завідувач бібліотеки Борщівського агротехнічного коледжу
середа, 6 червня 2018 р.
Надбавки та додаткова відпустка працівникам бібліотек. Галузева угода між МОН і ЦК Профспілки на 2016-2020 роки
На сайті ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розміщено текст Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 -2020 роки (зі змінами у редакції від 19.04.2018).
Як уже повідомлялося, зміни та доповнення до Галузевої угоди на 2016-2020 роки було схвалено на пленумі ЦК Профспілки, що відбувся 19 квітня 2018 року за участі Голови Профспілки Георгія Труханова, голови Федерації профспілок України Григорія Осового, заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, членів ЦК Профспілки.
Пункти Угоди, що стосуються бібліотек:
пʼятниця, 1 червня 2018 р.
Вимоги до інформаційного забезпечення. Бібліотека коледжу.
З 23 травня 2018 набрали чинності нові ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ впровадження освітньої діяльності (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 347) .
З Умов зникли нормативи забезпечення підручниками, на який посилалися бібліотеки, а саме
З Умов зникли нормативи забезпечення підручниками, на який посилалися бібліотеки, а саме
2.2.2. Забезпечення навчальною літературою вважається 100% за наявності одного підручника (посібника) за списком літератури, рекомендованим робочою програмою дисципліни, на трьох студентів...
В зв'язку з цим необхідно внести зміни до "Положення про формування фондів бібліотеки..."
За нових вимог до інформаційного забезпечення (ВНЗ 1-2 р.а.) ми бачимо лише наявність бібліотеки та не менше двох різних найменувань фахових періодичних видань для кожної спеціальності.
понеділок, 14 травня 2018 р.
Навчальне відео для молодих бібліотекарів
Відео від 14 окт. 2013 р. й досі корисне, надає короткі тези з найактуальніших тем для сучасного бібліотекаря:
- основи стратегічного планування, організаційного розвитку та інноваційних послуг бібліотек;
- побудова комунікаційної стратегії бібліотеки, формування її іміджу, робота зі ЗМІ;
- PR бібліотеки або як розказати про себе;
- використання веб-технологій, блогів та соціальних мереж ;
- майстер-клас по фотографуванню та створенню відео;
- основи лідерства, фандрейзингу та проектної діяльності;
- елементи моніторингу і оцінки для посилення результативності роботи сучасної бібліотеки.
Підписатися на:
Дописи (Atom)