среда, 18 июня 2014 г.

Надбавки бібліотекарям за особливі умови праці повинні передбачатися в колективних договорах. Лист ЦК Профспілки працівників культури України, про виконання постанови № 1073

16 червня 2014 р. № 01-09/55
До директорів обласних, районних,
міських бібліотек
Шановні колеги!

Враховуючи на те, що останнім часом керівниками районних та міських управлінь культури та підлеглими їм фінансовими органами точиться багато балачок навколо трактування щодо виплати "тимошенківської" надбавки (Постанова № 1073; "замінами слів у Постановах КМ України № 88, 89") надсилаємо Вам Лист ЦК Профспілки працівників культури України, в якому йдеться про виконання постанови № 1073, а також про необхідність її виконання.

Сподіваємося, що даний Лист стане в нагоді бібліотечним працівникам у боротьбі за свої права на роботу та гідне фінансове забезпечення. Звертаємо увагу і на те, що ніякі місцеві "розпорядження та накази" не є правовим документом, що мають право відміняти Постанови Кабінету Міністрів України, Закони України. В даних випадках Ви маєте повне законне право звернутися до суду.

Додаток на 2 арк.
З повагою
Президент Української асоціації
працівників бібліотек для дітей
М.П.Зніщенко
* * *
10.04.14 р. № 02-92
Київському міському, обласним
комітетам Профспілки
працівників культури України
ЦК Профспілки працівників культури України направляє Вам до відома урядові постанови від 25.03.2014 р. № 88 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» та № 89 «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. № 1073». Вказані постанови КМУ стосуються надання надбавок педагогічним та бібліотечним працівникам.

Враховуючи небезпеку обмеження чи скасування зазначених соціальних гарантій, яка виникла останнім часом з боку урядових структур, зокрема Міністерства фінансів України, ЦК Профспілки спрямував на адресу виконавчих органів влади різного рівня низку листів з застереженнями щодо прийняття неконституційних рішень.

Однак, ігноруючи звернення Профспілки, 25.03.2014 р. під грифом «для службового користування» Кабміном, в порушення Порядку здійснення соціального діалогу при розробці проектів законів, інших нормативно-правових актів з питань соціально-трудової сфери відповідно до норм Генеральної угоди, розглянуто та затверджено вищезазначені постанови. На сайті Уряду вони опубліковані лише 10.04.2014 року.

Зважаючи на це, Міністерством фінансів України на адресу обласних держадміністрацій направлено листа від 28.03.2014 р. № 31-05110-14-21/6704, який розглядається місцевими органами влади як керівництво до дії (див. лист ЦК Профспілки від 04.04.2014 р. № 02-82).

Звертаємо Вашу увагу на те, що педагогічним працівникам та працівникам бібліотек у 2014 році збережено зазначені надбавки, про що повідомляється офіційним сайтом Мінфіну. При внесенні змін до Державного бюджету України на 2014 рік 20-відсоткова надбавка педагогам та 50-відсоткова надбавка бібліотекарям скасовані не були, тобто кошти на зазначені виплати Держбюджетом виділено.

Враховуючи вищевикладене, просимо Вас взяти під контроль профспілкових організацій всіх рівнів у Вашому регіоні виплату зазначених надбавок працівникам бібліотек та педагогічним працівникам та не допустити їх необгрунтованого зменшення.

Одночасно зазначаємо, що постановами КМУ, прийнятими 25.03.2014 визначено, що конкретний розмір надбавки встановлюється керівником установи, закладу, організації у межах фонду оплати праці. В той же час, не визначено критеріїв розподілу надання цих виплат.

Тому, керуючись Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (п.3 ст.38):

- «виборний орган первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі, організації разом з роботодавцем вирішує питання оплати праці працівників підприємства, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних компенсаційних виплат», та з урахуванням положень діючої Галузевої угоди між Міністерством культури України та Профспілкою працівників культури України (п.5.1.8):

- «керівникам підприємств, установ, організацій та закладів сфери культури в межах затвердженого фонду оплати праці та відповідно до чинного законодавства, передбачати в колективних договорах умови щодо… виплати 50 % надбавки за особливі умови роботи працівникам бібліотек» та п.5.1.9:

- «керівникам навчальних закладів у межах коштів, передбачених навчальним закладам, передбачати виплати, гарантовані державою педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів відповідно до… постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування», та з метою недопущення упередженого розподілу даних надбавок, просимо акцентувати увагу профспілкових комітетів первинних профспілкових організацій цих закладів на спільному встановленні розміру зазначених надбавок.

Крім того, з метою посилення ролі колективно-договірного регулювання відносин саме між первинною профспілковою організацією та роботодавцем, а також, враховуючи, що нормативно-правовими актами не визначено поняття «особливі умови роботи», рекомендуємо спільно з роботодавцем визначити критерії розподілу цих надбавок.

Просимо терміново довести вищезазначену інформацію до відома профспілкового активу бібліотечних закладів та закладів освіти сфери культури.

Голова Профспілки
Л.Ф.Перелигіна

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Вас может заинтересовать

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...